Hizmet Sözleşmesi

HİZMET SÖZLEŞMESİ – İPTAL VE İADE KOŞULLARI

TARAFLAR

1 – ADI/UNVANI: CERRAHPAŞA TÍP FAKÜLTESİ VAKFÍ

ADRES: CERREHPAŞA MAHALLESİ KOCAMUSTAFAPAŞA CADDESİ ERTEK APARTMANÍ KAT:1 DAİRE 3 FATİHH/İSTANBUL

EPOSTA: ctvakif@istanbul.edu.tr

TEL: 0212 589 42 92

FAKS: 0212 529 96 66

2 – Bağışçı
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı’na bağış yapan gerçek veya tüzel kişi

3.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden sitemizi ziyaret edip bağış yaptığınız takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

4.Bağışçılar, yapacakları bağış ile bağış ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 

  CAYMA HAKKI:

5.Bağışçı; bağışladığı günden itibaren 7(yedi) gün içerisinde, VAKFIMIZA aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin bağışı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

6.VAKFIMIZIN CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ADI/UNVANI: CERRAHPAŞA TÍP FAKÜLTESİ VAKFÍ

ADRES: CERREHPAŞA MAHALLESİ KOCAMUSTAFAPAŞA CADDESİ ERTEK APARTMANÍ KAT:1 DAİRE 3 FATİHH/İSTANBUL

EPOSTA: ctvakif@istanbul.edu.tr

TEL: 0212 589 42 92

FAKS: 0212 529 96 66

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

7.Bağışçı, Yapılacak yardım hizmetleri için, bu 7 (yedi) günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, bağışçının onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

8.Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Vakfımıza aittir.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

9. Bağışçı yaptığı bağışı 7 (yedi) gün içinde tarafımıza bildirdiği takdirde, yaptığı bağış miktarınca, tarafımıza yaptığı ödeme yöntemi ile geri iade edilecektir.

İptal ve İade Koşullarına Dair Yasal Bilgilendirme

10. Bağışçılar, bağışı yaptıkları tarihten itibaren 30 gün içinde yapılan bağışın iptal ve iade edilmesini talep edebilirler. Bağışçılar, iptal talebi için aşağıda yer alan iletişim bilgilerimizden bizimle iletişim kurabilirler. İptal ve iade işlemine dair gerektiği durumlarda yazılı bilgilendirme istenebilir. İptal talebine dair onay bilgisinin verilmesinin ardından işlem başlatılır. Kredi kartı ile online yapılan bağışlarda iptal, ilgili banka tarafından kullanıcının kredi kartına bankanın prosedürlerine uygun olarak yapılır. Süre konusunda Vakfımızın herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır.

11. Kredi kartı ile yapılan düzenli bağışlar, kredi kartından çekim tarihinden en az 7 gün önce bildirildiği takdirde iptal edilerek, çekim işlemleri durdurulur. Düzenli bağışlar Vakfımızla her hangi bir kanaldan bağlantıya geçilerek iptal edilebilir.

12. Her türlü soru ve sorun için bağışçılar aşağıda yer alan iletişim bilgilerimizden bizimle irtibat kurabilirler. Talepler iş günlerinde 09.00-16.00 saatleri arasında işleme alınabilir. İptal ve iade işlemi, bağışı yapan kişi tarafından talep edilmelidir. Vakfımız iptal ve iade koşullarında gerektiğinde değişiklik yapabilir. Değişiklikler site üzerinde düzeltildiği andan itibaren geçerli olacaktır.

13. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı olarak dayanışma ve paylaşımın tüm sorunları aşmak için temel değerler olduğuna inanıyoruz. Dert ettiğimiz benzer konulardan dolayı yollarımızın kesiştiği tüm maddi- manevi destekçilerimizle karşılıklı saygı ve açıklık temelinde iletişimimizi oluşturuyoruz. Temel Vakıf değerlerimizin yanı sıra internet sitemizde yer alan ve Türkiye’deki STK’ların pek çoğunun birlikte benimsediği Bağışçı Hakları Beyannamesi’nin de imzacısıyız.

Soru, sorun ya da görüşleriniz için her zaman iletişim bilgilerimizden bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

BAĞIŞ İADE KOŞULLARI

14. Bağışçı, www.cerrahpasatipfakültesivakfi.org.tr  internet sitesi üzerinden bankanın sağladığı sanal pos hizmetini kullanmak suretiyle dilediği miktarda bağış yapabilecektir.

15. Bağışçı Borçlar Kanunun 295. ve ilgili diğer maddelerindeki geri almaya ilişkin şartlar oluşmuş olması halinde, bağış yaptıktan sonra yedi gün içerisinde (7 günü geçen işlemlerin iptal ya da iadesi yapılamaz.) yaptığı bağış işleminden dönerek yaptığı bağışın iadesini istediği takdirde bu hususa ilişkin bildirimini, iadesini istediği söz konusu bağışı açık ve anlaşılır bir şekilde (tarih, bağış miktarı, isim ve diğer bilgileri) belirterek durum öncelikli olarak ctvakif@istanbul.edu.tr mail adresine iletilmelidir .Ayrıca istem halinde ilgili bilgileri içeren belgeler derneğe ait ctvakif@istanbul.edu.tr adresine posta yolu ile gönderilmelidir. Dernek tarafından belirtilen koşullar sağlandığı takdirde iade kabul edilir, tazmini de bağışçının kredi kartına/hesabına veya ayrıca belirtmiş olduğu hesap bilgisine yapılır. İade edilecek meblağın geri gönderim bedeli Bağışçı tarafından karşılanır.

16. Ürün iadeleri ile ilgili işlemlerde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında kanun ile belirlenen hak ve sorumluluklar bağışçı ve dernek tarafından yerine getirilir. Bağış iadesi işleminden kaynaklanan ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri/İcra Daireleri yetkilidir.